FORUM PSYCHOLOGICZNE


Nerwica Depresja Terapia


 

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » LĘKI » ZABURZENIA LĘKOWE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zaburzenia lękowe

  
Psychoterapeuta
26.06.2012 16:26:36
Grupa: Użytkownik

Posty: 17 #963747
Od: 2012-6-25


Ilość edycji Admina: 1
Zaburzenia lękowe

W grupie zaburzeń lękowych występuje kilka zaburzeń, które popularnie opisywane są jako „nerwica lękowa”. Pierwszym z nich są zaburzenia lękowe uogólnione. Zaburzenie lękowe uogólnione cechuje uporczywy i uogólniony lęk, który nie jest związany z sytuacjami zewnętrznymi. Charakteryzuje je tak zwany „lęk wolno płynący”.

Towarzyszą mu również inne symptomy np. obniżenie nastroju, ale utrzymującymi się objawami stale są objawy lękowe. Można stwierdzić występowanie zaburzenia lekowego uogólnionego, w momencie kiedy objawy lęku utrzymują się przynajmniej kilka tygodni, a zwykle kilka miesięcy.

Zaburzenia lękowe z napadami lęku, tzw. lęk paniczny to zaburzenia, dla których charakterystyczne są ataki ciężkiego lęku (paniki). Ataki lęku nie są związane z żadną szczególną sytuacją lub okolicznościami, nie są również możliwe do przewidzenia. Lękowi towarzyszy przyspieszone czynności serca, ból w klatce piersiowej, wrażenie duszenia się, zawroty głowy, poczucie obcości własnej osoby lub otoczenia. Często współwystępuje wtórny strach przed umieraniem, utratą kontroli lub chorobą psychiczną (zwariowaniem).

Zaburzenia lękowe w postaci fobii to grupa zaburzeń, w których lęk wywoływane jest przez pewne określone sytuacje, które w rzeczywistości nie są niebezpieczne.

Mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne to zaburzenia w których występują objawy zarówno lęku, jak i depresji, ale żaden z nich nie jest wyraźnie dominujący.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » LĘKI » ZABURZENIA LĘKOWE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Administratorzy forum psychologicznego nie biorą odpowiedzialności za treści pisane przez Użytkowników